PYBS Yerleştirme Sonuçları 2016 Bursluluk Tercih Sonuçları

Bursluluk sınavı tercih sonuçları 2016 merakla bekleniyor. PYBS pansiyon yerleştirme sonuçları ile Bursluluk sonuçları yani burs hakkı kazandım mı sorusunun cevabı 25 Ağustos 2016 Perşembe günü https://pybs-sonuclari.eokul-meb.com adresinde açıklanacak. PYBS Yerleştirme sonuçları 25 Ağustos 2016 tarihinden itibaren MEB’in https://www.meb.gov.tr, https://odsgm.meb.gov.tr ve internet adreslerinde ilan edilecektir. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi” ni ve/veya “Yerleştirme Sonuç Belgesi” ni elektronik ortamdan alıp, onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verecektir. PYBS tercih sonuçları 25 Ağustos’ta bu sayfadan öğrenilebilir.

teog sınav sonuçları
teog sınav sonuçları

Bursluluk ya da Pansiyon Kazanan Öğrencilerin Kayıt- Kabullerinde İstenen Belgeler

“İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Parasız Yatılılık, Burs ve Sosyal Yardımlar Yönetmeliği” nin 19 uncu maddesinde belirtilen belgeler kayıt-kabul sırasında istenecektir.

Bursluluk Kazanan Öğrencilerin Kayıt Kabul Tarihleri

Ortaöğretim okul/kurumlarında parasız yatılı olarak okumaya hak kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri; kazandıkları pansiyonlu okul müdürlükleri tarafından yapılacak olup, 25 Ağustos 2016 tarihinde başlayıp 09 Eylül 2016 günü saat 17.00’ye kadar devam edecektir. 11 Eylül 2016 günü saat 17.00’ye kadar okul müdürlükleri parasız yatılılığa yerleştirilen öğrenci listelerini ilan edeceklerdir. Bursluluğu kazanan ortaokul ve imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim okul/kurumu öğrencilerinin bursluluk kayıt işlemleri, öğrenim gördükleri veya kayıtlı oldukları MEB’e bağlı resmî okul müdürlükleri tarafından yapılacak olup yerleştirildikleri tarihte başlayıp 30 Eylül 2016 Cuma günü saat 17.00’ye kadar devam edecektir. Belirtilen süreler arasında kaydını yaptırmayan öğrenciler tüm haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.

Bursluluğun Devamı/Sona Ermesi

Bursluluğun devamı veya sona ermesine ilişkin iş ve işlemler “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Parasız Yatılılık, Burs ve Sosyal Yardımlar Yönetmeliği” nin 28 inci ve 32 nci maddelerine göre yapılacaktır.

Teknik Lise ve Meslek Liselerinde Parasız Yatılılığa Yerleştirme

Ortaöğretim kurumlarının, meslek lisesi, teknik lise, genel lise ve imam hatip lisesi program türlerinde öğrenim gören 11 inci sınıf öğrencileri (teknik lise, endüstri meslek lisesi, kız meslek/meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, çok programlı lise bünyesindeki genel lise, imam hatip lisesi ile meslekî ve teknik eğitim merkezleri) öğrenim görmek istedikleri pansiyonlu okulda aynı sınıf seviyesinde meslek alan/dalı ve cinsiyetlerine uygun pansiyon varsa, parasız yatılılık tercihi yapabilecektir. Aynı sınıf seviyesinde meslek alan/dalı bulunmadığı hâlde yanlış okul tercihi yapan öğrencilerden sınavı kazananların, parasız yatılı olarak kayıtlarının yapılması, meslek alan/dalının değiştirilmesi ya da yatılılık haklarının bursluluğa çevrilmesi mümkün değildir.

Bursluluk Sonuçları PYBS Yerleştirme Sonuçları 2016 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

“PYBS Yerleştirme Sonuçları 2016 Bursluluk Tercih Sonuçları” üzerine 3 yorum

  1. Benim kardeşim 6. Sınıf 445.737 puan yaptı kazanamadı yazıyor geçen yıl ki taban puan 420 kaç puan yaptınız da çocuk kazanamadı bır açıklama lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir